[O1] ubywa płynu z układu chłodzenia co to za część ??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • maciej301
    Classic
    • 2013
    • 1

    [O1] ubywa płynu z układu chłodzenia co to za część ??

    Zamieszczone przez Andoran
    tragedii nie ma choć myślałem że wystarczą piny, panel i ramka. Po co nagrzewnica, czujnik nasłonecznienia i jakości powietrza?
    Jak się ma climatronic przed modem to wystarczą, a jak się ma klimę manualną climatic to bez wymiany nagrzewnicy i zainstalowaniu czujników się nie obejdzie bo ich po prostu nie ma :lol:
    Maciej
  • Zinekj
    Classic
    • 2011
    • 1

    #2
    [O1] ubywa płynu z układu chłodzenia co to za część ??

    Witam,
    Od niedawna jestem posiadaczem skody octavi 2001r combi 1.9 TDI 110k , od niedawna zauważyłem ze zaczyna mi ubywać płynu z układu chłodzenia, po obejrzeniu połączeń z góry nic nie widać natomiast zauważyłem ze płyn kapie mi z jakiegoś plastiku znajdującego się na dole komory silnika za kołem po prawej stronie (tak pod zbiorniczkiem wyrównawczym) :cry: (. Moje pytanie do was drodzy forowicze brzmi co to za cześć?? i jakie mogą być koszty naprawy???

    Komentarz

    • dziadekk
      Rider
      • 2011
      • 355
      • Octavia II (1Z3)
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      #3
      Może uda Ci się zrobic fotkę tego plastiku, sprawdzałeś zbiornik wyrównawczy, czy nie pęknięty na dole i z niego kapie na ten plastik?

      Komentarz

      • jacki64
        Drive
        • 2010
        • 82
        • Octavia I (1U2)
        • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

        #4

        W pierwszej kolejności zdejmij pokrywę pod silnikiem, wyczyść i osusz wszystkie rury i połaczenia. Pojeździj tak i postaw auto na suchym, czystym miejscu aby zidentyfikować prawdziwe miejsce wycieku płynu. Może ktoś wymieniał termostat i popsuł kruciec lub uszczelkę albo niedokladnie dokręcił i sobie kapie.

        Komentarz

        • octaviaRK
          Ambiente
          • 2010
          • 116

          #5
          może kapać z plastiku - obudowa termostatu przy bloku pod zbiorniczkiem wyrównawczym po prawej stronie za kołem , stamtąd będzie ciekł płyn gdy plastik jest pęknięty albo poluzowała się śruba mocująca uszczelka tez może nie trzymać. można ustalić gdy zrobisz jak pisze jacki64 po dokładnym wysuszeniu i sprawdzeniu skąd jest wyciek bo inaczej trudno ustalić gdyż płyn sie rozłazi. szukaj takiego plastiku link

          robert octaviaRK

          Komentarz

          Pracuję...